AnasafyaHakkımızdaHavlupanNewstarEleganceNaturelHallstarHallstar Photo

% 100 Türk Dizaynı Aluminyum Radyatör ve Havlu Kurutucular...

% 100 Türk Know - How'u ile Türkiye Şartlarına Uygun Alüminyum Radyatör İmalatı ...

Yüksek verimli , yüksek kaliteli , estetik ve işlevsel çözümlü onlarca renk ve modelde radyatör imalatı...

 

 

Bilgi İçin :0 232 458 32 52          Gsm : 0533 629 59 69

 

     

Klasik Alüminyum Havlu Radyatörler...

Stella Alüminyum Eloksal Havlu Radyatör...

DIVA alüminyum havlu radyatör...

Hallstar...Aynalı ve aydınlatmalı

Isı Pompası Nedir

 

Isı pompası yerden ısıtma , duvardan ısıtma , radyatör , tavandan ısıtma , tavandan soğutma , fancoil  , yer tipi fan coil cihazlarında tek başına yada ek ısıtma maçlı olarak kullanılır. Isı pompası izafi olarak düşük sıcaklıktaki bir ortamdan ( Hava , toprak yada sudan ) ısı çeken ve bunu yüksek sıcaklıktaki bir ortama veren makinaya ısı pompası denir .Isı pompası ile soğutma makinasının çalışma prensibi aynıdır. Soğutma makinasında maksat, bir mahallin soğutulması; ısı pompasında maksat ise, bir mahallin ısıtılmasıdır. Isı pompası kışın dışarıdaki soğuk havadan ısısını çekerek binaya vermek suretiyle odayı ısıtabileceği gibi, yaz boyunca odadan ısı çekerek dışarı atmak suretiyle odayı soğutmakta da kullanılabilir.

Sadi carnot tarafından 1824 yılında ortaya atılan teori ısı pompasının temel teorisidir.

Buhar makinesinin ürettiği mekanik güç, dışarıdan verilerek sıcak – soğuk çevrim sağlanabilir. bu durumda sistem bir buhar makinesi olmaktan çıkarak ; sıcak ortamdan soğuk ortama enerji aktaran bir soğutma makinesi veya soğuk ortamdan sıcak ortama enerji aktaran bir ısıtma makinesi olarak çalışacaktır. carnot döngüsü olarak bilinen bu çevrim ısı pompası ve termodinamik için temel prensiptir.

Soğutamadığı sürece ısıtan bir yapıya sahip ısı pompası sisteminin çalışabilmesi için ısıtılacak ortam ve soğutulacak ortam birlikte gereklidir. ısıtılacak ortam genellikle eviniz olacağından, sorun soğutulacak ortam bulmakta çıkacaktır.

Isı pompası “toprağı soğuturken, ev yada işyerini ısıtır”, cihazlar toprağı soğutamayacağı için, evinizi ısıtacaktır. Toprağı soğutamaz çünkü, gerek dünyanın çekirdek sıcaklığı, gerek güneşten dünyaya akmakta olan enerji toprağı ısıtır. Bu durumda kullanmakta olduğunuz sistem toprak kaynaklı ısı pompası olmakta ve ısı pompası topraktaki enerjiyi evinize pompalamaktadır. Isı pompası “havayı soğuturken, evimizi yada işyerimizi ısıtır”.Bu durumda havayıB soğutamayacağı için evinizi ısıtacaktır. Bu durumda sisteminiz adı hava kaynaklı ısı pompası olacaktır. Bu kurulumda hava sıcaklığının çok düşmesi durumunda ısı pompası verim kaybedecektir dahası havadan enerji aldığı parça üzerinde oluşan yoğuşmanın donması ünitenin hava ile temasını kesecektir. Bu durumda eritme gerekecek ve sistem enerji kaybedecektir. Bu bilgiler fentek mühendislik firmasına aitdir. Buğu oluşumu özellikle havası nemli bölgeler için sorun teşkil etmektedir. hava kaynaklı ısı pompalarının -15°C soğukta bile çalıştığı söylenmekte ancak havadaki nem faktörü atlanmaktadır. Bu durumumda cihaz depoladığı enerjiyi kullanarak donu eritecek yada ek bir rezistansla eritme işlemini yapacaktır.

 

     

Radyatör Seçimi ve Renklendirme

Alüminyum radyatörlerimizi RAL renk kartelasındaki renk kodlarına göre imal ediyoruz. Evinizin , işyerinizin dekorasyonu ve rengine uyumlu olarak seçeceğiniz radyatörler bulundukları mekanda aksesuar görevide görecektir.

Firmamız tarafından yazılımı gerçekleştirilen radyatör renklendirme ve online izleme programı ile satın alacağınız radyatörü siparişten önce görebileceksiniz. Radyatör renklendirme için TIKLAYINIZ

 
 
 

Neden Aluminyum Radyatör ve Banyopan ?

 • Estetik

 • Yüksek Verimli

 • Daha Az Enerji Tüketimi

 • Daha İnce , Dekorasyona Uyumlu

 • 30 cm ile 200 cm arası yükseklik

 • 40 cm ile 200 cm genişlik

 • 256 Renk Seçeneği

 • Korozyon Direnci Yüksek

 • Isı pompasına uyumlu

 

Ayrıntılar için TIKLAYINIZ

 
 

 

Neden Allstar Aluminyum Radyatör ?

 • % 100 Eşsiz Türk Dizaynı

 • % 100 Türk İmalatı

 • % 100 Türk hammaddesi

 • Türkiye şartlarında dizayn

 • 15 Yıl Ürün Garantisi

 • Modern Çözümler

 • Estetik

 • Verimli

 

 

Ayrıntılar için TIKLAYINIZ

 
 

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunlar , aluminyum radyatörlerle ilgili yaşanmış sorunlar ve çözüm yolları ? TIKLAYINIZ

 
   

Enerji Tasarrufu Önerileri , daha az enerji ile ısınmak için neler yapmalıyız. Hangi ısıtma sistemleri daha az enerji harcar. TIKLAYINIZ.

 
   

Hangi tip radyatör kullanmalıyım ? Radyatör çeşitleri Nelerdir?Radyatör çeşitlerine göre avantaj ve dezavantajlar.  TIKLAYINIZ.