AnasafyaHakkımızdaHavlupanNewstarEleganceNaturelHallstarHallstar Photo

% 100 Türk Dizaynı Aluminyum Radyatör ve Havlu Kurutucular...

% 100 Türk Know - How'u ile Türkiye Şartlarına Uygun Alüminyum Radyatör İmalatı ...

Yüksek verimli , yüksek kaliteli , estetik ve işlevsel çözümlü onlarca renk ve modelde radyatör imalatı...

 

 

 

 

Isıtma ve kalorifer sistemlerinde enerji tasarrufu / Daha Az Enerji Harcamak için yapılacaklar / Düşük Enerji harcayan sistemler

 
 
  • Cihazları düşük sıcaklıkta çalıştırmak enerji tasarrufu yapar mı?

Elbette büyük oranda tasarruf yapabilirsiniz. Yüksek sıcaklıklarda boru ve tesisat kaybı daha fazladır. Radyatörler düşük sıcaklığa göre seçilmelidir.

 
  •  En ucuz ısıtma hangi tür cihazlarla sağlanır?

Günümüz teknoloji ile en ucuz ısıtma sistemi ısı pompası ile ısınmadır. Isı pompası konusunda daha ayrıntılı bilgi için www.isipompasi.net sitesini ziyaret ediniz.

 
  •  Aluminyum radyatörler neden daha az enerji tüketirler?

Aluminyum radyatörlerimiz çok az su hacmi ile ısıtırlar , bu nedenle daha az su hacmi sirküle eder , pompanın harcadığı elektrik azalır , daha düşük çapta borular kullanılabilir , aluminyum demirden 3 kat daha fazla iletkendir. Yapıları gereği iç hava sirkulasyonu daha azdır.

 
  •  Oda termostatı kullanmak enerji tasarrufu yapar mı ?

Eğer termostatik vana kullanmıyorsanız büyük oranda enerji tasarrufu yaparsınız.

 
  • Kalorifer Sisteminin Temizliği nasıl yapılır ?

Kalorifer sistemlerinin temizliğindede mecbur kalınmadıkça kimyasal kullanılmaz . Kimyasal sistemdeki metallere zarar verebilir. Kimyasal ve metaller konusunda uzman kişilerce kimyasal temizlik yapılmalıdır.

 
  • Radyatör temizliği nasıl yapılır ?

Radaytörlerin temizliği mecbur kalınmadıkça kimyasallarla yapılmaz. Basınçlı suyla devirdaim şeklinde içerisindeki partiküller temizlenmelidir.

 
  • Daha az enerji harcamak için neler yapabilirim ?

Öncelikle ısı yalıtımı yapılmalıdır. Her radyatöre termostatik vana takılmalıdır. Konfor sıcaklığının 1 C artırılması ile % 5 ila % 10 arasında daha fazla enerji harcarsınız. Kapı ve pencerinizi çift camlı hava kaçağı yaratmayan doğramalarla değiştirin. Daha az enerji harcaması yapacak ısıtıcı cihazlar seçiniz.

 
  • Evlerde ideal sıcaklık değeri Nedir ?

Salon yada oturma odalarında 22 C , yatak odalarında 20 C , koridor ve hollerde 18 C , mutfakta 18 , banyolarda 24 C.dir.

 

 

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunlar , aluminyum radyatörlerle ilgili yaşanmış sorunlar ve çözüm yolları ? TIKLAYINIZ

 
   

Enerji Tasarrufu Önerileri , daha az enerji ile ısınmak için neler yapmalıyız. Hangi ısıtma sistemleri daha az enerji harcar. TIKLAYINIZ.

 
   

Hangi tip radyatör kullanmalıyım ? Radyatör çeşitleri Nelerdir?Radyatör çeşitlerine göre avantaj ve dezavantajlar.  TIKLAYINIZ.