AnasafyaHakkımızdaHavlupanNewstarEleganceNaturelHallstarHallstar Photo

% 100 Türk Dizaynı Aluminyum Radyatör ve Havlu Kurutucular...

% 100 Türk Know - How'u ile Türkiye Şartlarına Uygun Alüminyum Radyatör İmalatı ...

Yüksek verimli , yüksek kaliteli , estetik ve işlevsel çözümlü onlarca renk ve modelde radyatör imalatı...

 

 

 

 

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunlar / Aluminyum Radyatörde yaşanan sorunlar / Radyatörlerin bakımları / Kalorifer sistemlerinin Temizliği

 

 • Bazı odalarımız iyi ısınıyor bazı odalarımız ısınmıyor . Ne yapabiliriz?

Radyatörleriniz dengesiz olarak dağıtılmış , düzeltilmesi gerekir.

 
 • Evimde DKP saçtan imal panel radyatör var fakat bazı odaları aluminyum radyatörle değiştirmek istiyorum . Mümkün mü ?

Eğer tesisat borularınız plastik ise bu mümkündür. Bakır yada demir tesisatsa doğru bir karar olmaz.

 
 • Alüminyum radyatör delinir mi?

Bütün malzemelerin bir ömrü vardır ve aluminyumunda. Normal şartlarda aluminyum radyatörlerimizin ömrü 20 yılın üzerindedir.

 
 • Elektrikli banyopan nedir ve güvenlimidir, çünkü banyoda nemli bir ortamda ve bazen su ile temas edebilir ?

Elektrikli banyopanlarımız IP54 ve IP55 elektriksel korumaya sahiptir. CE belgelidir. Elektriksel olarak tamamen yalıtılmış son derece güvenli bir üründür.

 
 • Elektrikli radyatörü ne zaman tercih etmeliyiz?

Elektrikli radyatörlerimiz pratik ve son derece güvenlidir. Eğer evin tamamına kalorifer sistemi yaptırmıyorsanız iyi bir çözümdür. Tesisat gereksinimi yoktur, çok hızlı ısıtır.

 
 • Radyatörlerimizin üstünü kapatmalımıyız ?

Radyatörlerin önü ve üstü ne kadar açıksa o kadar iyi işlev görür. Birçok evde radyatörler görünmesin diye kapatılmaya çalışılır. Aluminyum radyatörlerimiz çok esteik bir görüntüye sahip olduğundan buna ihtiyaç duymazsınız.

 
 • Radyatörlerimizin kenarından boyalar kalkmaya başladı . Ne yapmalıyım ?

Özellikle nemli bölgelerde bu sorunlar ortaya çıkar. İyi temizlenmemiş ve iyi bir boyama işlemine tabi tutulmamış radyatörlerde oluşabilir.

 
 • Radyatörlerimiz ilk günkü gibi ısıtmıyor ?

Radyatörlerde kireçlenme oluşmuştur. Özellikle sürekli taze su basılmışsa bu durum oluşur. Komple sistem temizlenmelidir.

 
 • Kalorifer sisteminde musluktan akan suyu kullanmak doğru mu ?

Eğer suyunuz çok kireçli değilse aynı suyu bir daha değiştirmemek üzere kullanabilirsiniz. En doğrusu kireçsiz su ile sistemi doldurmaktır. Özellikle Ege bölgesindeki yüksek kireç oranlı sular zamanla kılcal boruları tıkar.

 
 • Kalorifer sistemindeki sirkulasyon suyunu her yıl yenilemelimiyiz ?

Isıtma sistemlerindeki ısı taşıcı su yada sıvı olabildiğince az değiştirilir , her su değişimi sistemin ömrünü azaltacaktır.

 
 • Aluminyum radyatörüm delindi . Ne yapmalıyım ?

Aluminyum korozyon direnci yüksek bir malzeme olmasına rağmen pil etkisi nedeniyle delinebilirler. Pil etkisi iki farklı metalik malzemenin aynı sistemde kullanılması ile oluşur. Aynı istemde iki farklı metalik malzeme kullanmayınız.

 
 • Banyomdaki havlu kurutucu banyopanımın boyası kalkmaya başladı , ne yapmalıyım ? ?

Banyolar nemli ortamlardır. Kaplamalı yada boyalı banyo radyatörlerinin nemden dolayı yüzeyleri bozulmaya başlar . tek çözüm boyasız aluminyum yada paslanmaz çelik radyatördür.

 
 • Radyatörün bir miktarı ısınmıyor . Ne yapmalıyım ?

Radyatörlerin ısıtmamasının bir değil birden fazla nedeni olabilir. Hava kalmış olabilir, sirkulasyon pompası yetersiz olabilir . Tesisat hatalı olabilir.

 
 • Radyatör temizliği nasıl yapılır ?

Radyatörlerin temizliği mecbur kalınmadıkça kimyasallarla yapılmaz. Basınçlı suyla devirdaim şeklinde içerisindeki partiküller temizlenmelidir.

 
 • Radyatörden metalik sürtünme sesleri geliyor . Bunu nasıl önleyebilirim ?

Radyatörlerin duvara montajını sağlayan ayaklar ile radyatör arasındaki genleşmeden kaynaklanan yada demir boru kolon hatlarından gelen bir sestir. Duvar montaj parçası ile radyatör arasına bu sesi kesmek için küçük plastik parçalar montajda monte edilmemiştir yada kolon tesisatında genleşme dikkate alınmamıştır.

 
 • Radyatörden sürekli su sesi geliyor . Bunu nasıl önleyebilirim ?

Radyatörlerde hava kalırsa su sesi gelir , bu sesi önlemek için radyatör içerisinde kalan havayı dışarı atmalısınız.Radyatörün üst bölümünde özel anahtarla açılan hava alma yerleri mevcutdur , burayı açarak içerisinden su gelinceye kadar bekleyiniz Su gelince tekrar kapatınız . Eğer hala su sesi geliyorsa montajı gerçekleştiren tesisatçıyı çağırınız.

 

 

 

Isıtma sistemlerinde yaşanan sorunlar , aluminyum radyatörlerle ilgili yaşanmış sorunlar ve çözüm yolları ? TIKLAYINIZ

 
   

Enerji Tasarrufu Önerileri , daha az enerji ile ısınmak için neler yapmalıyız. Hangi ısıtma sistemleri daha az enerji harcar. TIKLAYINIZ.

 
   

Hangi tip radyatör kullanmalıyım ? Radyatör çeşitleri Nelerdir?Radyatör çeşitlerine göre avantaj ve dezavantajlar.  TIKLAYINIZ.